KRB studio Miloslav Šebek - Krby a kachlová kamna

KrbyKachlePeceEkologieGalerie

Oheň

Home Servis Odkazy Kontakty

E-mail
E-mail

Krb

Krby a kachlová kamna

Krby a kachlová kamna jsou dnes symbolem individuální bytové kultury na vyšší úrovni. Musí splňovat naše osobní požadavky a harmonicky zapadnout do architektury našeho bytu. Proto je každá stavba provedena ve spolupráci se zákazníkem a vzniká tak originál, který vytváří útulné prostředí ve vašem domově.

Nabízíme velkorozměrné krby s možností přikládání zezadu, čímž docílíme čisto v místnosti. Ke každému typu krbů a kachlových kamen je možno vytvořit tunel. U všech typů je možnost rámečků provedených z nerezu či ze zlata. Nabízí se velká varianta skel a variabilní je i otevírání kliky k ovládání. Ke každému krbu lze přidat pizza set – odkaz.

Krby - velký výběr variant, různé varianty tvaru a velikosti skel, horkovzdušné, s připojením na ústřední vytápění, pro vyšší účinnost připojení na kouřové výměníky, čímž se snižuje teplota spalin do komínu a zmenšuje riziko vzniku požáru.

Kachlová kamna - drobná až po robustní litinová s variabilní obestavbou a připojením, konstrukce s více jak 25 letým vývojem techniky spalování splňuje nejvyšší nároky na účinnost spalování a hodnoty emisí.

Lavice u krbu

Krbové vložky

V 70. letech se přikročilo k radikálním změnám, kdy vznikly tzv. uzavřené krbové vložky. Ty jsou výkonnější, úspornější a také bezpečnější a přináší radost z topení. Spotřeba vzduchu se zmenšila na zlomek toho, co spotřeboval otevřený krb. Mnou dodávané vložky mají ve spodní části vstup pro přívod vzduchu z venku, což je velká přednost. Vložky jsou konstrukčně přizpůsobené pro horkovzdušné rozvody. Ke každé vložce je možno připojit tzv. výměník – pro odvod spalin do komínu a tím se zvýší výkon topidla asi o kW. Vložky jsou vyrobené ze silného antikorozního plechu, slitiny a vždy se šamotovou vyzdívkou – vliv na hoření, ekologii a lepší pohled – což je velká přednost.

Kachlové vložky

Předností je možnost přikládání větších, až půlmetrových polen. Jedno přiložení do kamen představuje až 10kg dřeva. Tím se prodlužuje doba mezi přikládáním. Je možné připojit až dva výměníky z litiny pro odvod spalin do komína. Lze též použít mohutnější keramický výměník spalin. Z těchto staveb vznikají tzv. teplovzdušná kachlová kamna. Jejich hlavní část í jsou otopná vložka s výměníky a kachlový plášť. Výměník kouřového tepla může stát i v jiné místnosti. Teplovzdušné topení se vzhledem ke svému výkonu používá většinou k vytápění více místností, nebo podlaží. Teplo se přenáší pomocí gravitace v izolovaných flexibilních hliníkových rourách, pokud možno bez použití ventilátorů. (Ventilátor víří prach.)

Krb v pokoji

Nabízené kachlové a krbové vložky mají od výrobce přizpůsoben vstup venkovního vzduchu přímo do pláště vložek a zároveň synchronní regulaci přívodu vzduchu a tím zaručují čisté sklo při topení.

V dnešní době je vstup regulovaného vzduchu zvenčí nutný – vzhledem k tomu, že dnešní stavby jsou tzv. konzervy, s absolutně utěsněnými okny a dveřmi.

Krby a kamna Galerie

(c) sfilp@post.cz, poslední aktualizace: 21.04.2008

galerie

Přehled a popis staveb od jednotlivých výrobců:

Logo Brunner Logo Schmid Logo Spartherm Logo David

Regulační systém DAVID

Piktogramy